45W AC Adapter Charger 19V 2.37A 5.5x1.7mm for Acer Laptop Adaptor Aspire P255 v15 5750 1400 A045R021L for Aspire 3/5 Series Power Supply
Compatible with Aspire ES1-111 ES1-111M ES1-131 ES1-132 ES1-311 ES1-331 ES1-332 ES1-411 ES1-420 ES1-421 ES1-431 ES1-432 ES1-511 ES1-512 ES1-520 ES1-521 ES1-522 ES1-523 ES1-531 ES1-533 ES1-571 ES1-572 ES1-711 ES1-731 ES1-732 Aspire F5-571 F5-571T F5-572 F5-573 F5-573T Aspire R3-131T R3-431T R3-471T Aspire V3-111P V3-112P V3-472 V3-472P V3-572P V3-574 V3-574T V3-575 V3-575T Aspire V5-121 V5-122P V5-123 V5-471G V5-561 V5-561P PA-1450-26, PA-1450-26AL, KP.04501.002, KP.0450H.002, KP.04503.002, ADP-45HE B, A13-045N2A, A045R021L-AC01-01, AG19023B011
Basic parameters
| Product Series | 45W Laptop AC Adapter For ACER |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 19V 2.37A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 90x38x26.5mm |
| Product Color | Black/White |









