POWER SPECS - Output Max: 65W ~ 20V 3.25A / 15V 3A / 9V 3A Input Volt Range: 100-240V Original Lenovo USB-C Charger Laptop AC Adapter Power Cord
Compatible with Asus ZenBook (OLED UX325) (OLED UX363) (OLED UX371), UX325 UX363 UX370 UX370UA UX390UA UX393 UX425 UX435 UX482 UX490UA, UM425 UM425UA Q325UA, ExpertBook B9 B9450FA B9 B9450CEA, Compatible with Asus VivoBook S435 S435EA
Basic parameters
| Product Series | 65W USB-C AC Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/3A,9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/3.25A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Plug | Not Removable |
| AC cable Optiona | EU/US/CN/UK/Indian Plug |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 75*75x38x28.5mm |
| Product Color | Black/White |




