HP COMPAQ TABLET TC1000, TC1100, TC4200 PRESARIO WSZYSTKIE Z SERII 2200 ,2800, B1000, B2000, B3000, C300, C500, C700, F500, F700, M200, V1000, V2100, V2200, V2300, V2400, V2500, V2600, V2700, V3000,V3100, V3200, V3300, V3400, V3500, V4000, V5000, V6000, V6100, V6200, V6300, V6400, V6500, PAVILION WSZYSTKIE Z SERII DV1000, DV1100, DV1200, DV1300, DV1400, DV1500, DV1600, DV1700, DV2000, DV2100, DV2200, DV2300, DV4000, DV4100, DV4200, DV4300, DV4400, DV5000 and so on !
Basic parameters
| Product Series | 90W Laptop AC Adapter For HP |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 18.5V 4.9A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 128.0*51.2*32.9mm |
| Product Color | Black/White |







