High Quality 25W PD Type C Charger Fast Charging for Original Phones with 25W Output Power
Basic parameters
| Product Series | PD 25W USB-C Power Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/3A,9V/2.77A,12V/2.08A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥86.2% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| socket standard | CN/EU/US/UK/KR/BR/AR/AU |
| Connector Type | AC Input 2 Plug |
| DC Output Type-C,Lightning | |
| Product Size | 44*44*27.6mm |
| Product Color | White/Black |










