Grundläggande parametrar
| Produktserie | 65W AC-adapter för bärbar dator till ACER |
| Ingångsspänning/Ingångsfrekvens | 100-240v 50-60hz |
| Utspänning/Utström | 19V 3,42A |
| Statiskt förlust | ≤0,1 W |
| Utmatningsrippel | ≤200 mV |
| Utdataeffektivitet | ≥88% |
| Skydd | Överspänningsskydd/Överströmsskydd |
| Kortslutningsskydd/Värmeskydd |
Andra parametrar
| AC-port | C5/C7 kabelanslutning |
| AC-kabel, valfri | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC-ledningslängd/DC-tips | Anpassningsbar |
| Produktstorlek | 108,5x46,4x31 mm |
| Produktfärg | Svart/Vit |










