Basic parameters
| Product Series | 65W Laptop AC Adapter For ACER |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 19V 3.42A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 108.5x46.4x31mm |
| Product Color | Black/White |










