iPhone 16 15 Charger Fast Charging, 3 Pack 20W USB C Charger Block with 6FT Type C Cable, USB C Wall Plug for iPhone 16/15/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max
Basic parameters
| Product Series | PD 20W USB-C Power Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/3A,9V/2.22A,12V/1.67A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥85.48% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| socket standard | CN/EU/US/UK/KR/BR/AR/AU |
| Connector Type | AC Input 2 Plug |
| DC Output Type-C,Lightning | |
| Product Size | 43*27.5*41.5mm |
| Product Color | White/Black |










