130W USB C Laptop Charger Compatible with Dell
Compatible With Dell XPS 15 charger: Dell XPS 15 7590 9530 9550 9560 9570 ;Dell Precision M2800 M3800 5510 5520 5530 5540;Dell Inspiron 13 15 17 7347 7348 7348 2-in-1 7459 7501 7640 7620 7630 7420 7430 7510;Dell vostro 7500 7590.
Basic parameters
| Product Series | 130W USB C Laptop Charger Compatible with Dell |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/1A,20V/4.5A,20V/6.5A |
| Static loss | ≤0.3W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/US/AU/CN/UK |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 143.5*67.3*23.2mm |
| Product Color | Black |










