65W Connectors USB C Type C Square Laptop Charger Ac Power Adapter for MacBook ASUS
Basic parameters
| Product Series | 65W USB-C AC Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/3A,9V/3A,12V/3A,15V/3A,20V/3.25A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Plug | Not Removable |
| AC cable Optiona | EU/US/CN Plug |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 76.2*76.2x38x32.7mm |
| Product Color | Black/White |







