Compatible with Microsoft Pro 3/4/5/6/7,Laptop 1/2/3/4/5 GEN,Book 1/2
Basic parameters
| Product Series | 44W Fast Charger Power Supply AC Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 15V 2.58A |
| Static loss | ≤0.5W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C7/C8 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/CN/AU |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 90.5x50.5x23.2mm |
| Product Color | Black |







