DELL Notebook 4.5*3.0mm DC Adapter 19.5V 4.62A Compatible with DELL 6H22T 06H22T AA90PM111
Basic parameters
| Product Series | 90W Laptop AC Adapter For DELL |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 19.5V 4.62A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 128.0*51.2*32.9mm |
| Product Color | Black/White |







