Compatible With Lenovo Y40、Y40-70、Y40-80、Y50、Y70;Y50 Touch、Y50-70(20349 80DT、20378 80EJ);Y50-80(20401 80FC、20402 80FD);Y70、Y70-70(20350 80DU);Y70-80(20403 80FE);IdeaPad Y700(80NW、80NY)Y7000P;Z710(20250 80AK);G700(20251);G710(20252);700-15(80RU);T440P;T460p;T540p,Lenovo ThinkPad T470p Notebook
Basic parameters
| Product Series | 135W Laptop AC Adapter For LENOVO |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 20V 6.75A |
| Static loss | ≤0.21W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 169.7*65.2*38.6 |
| Product Color | Black |







