120W 19V 6.32A 4.5 X 3.0MM Laptop AC Adapter for ASUS UX501VW Gaming Portable Cargador Para Portátil GAMING for ASUS UX501VW UX501JW
Basic parameters
| Product Series | 120W Laptop AC Adapter For ASUS |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 19V 6.32A |
| Static loss | ≤0.21W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 169.7*65.2*38.6 |
| Product Color | Black |







