Laptop Charger/Power Supply Adapter 19.5V 6.15A 120W 5.5*2.5mm for Lenovo IDEAPAD Y400/Y500 IdeaPad Y570 IdeaPad Y580 ADP-120L, Y580-2093-4YU,Y580-2093-88U、 Y580-2093-86U,Y580-2093-4ZU,Y580-2093-83U Y580-59345717,Y580-59345715,Y580 59353260,Y580 59RF0051,Y580 59359513 Y580 2099XC7,20993FU,Y580 20998PU,2099XD8,Y580 20993JU,2099XD2
Basic parameters
| Product Series | 120W Laptop AC Adapter For LENOVO |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 19.5V 6.15A |
| Static loss | ≤0.21W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥88% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| AC Port | C5/C7 Cable Connector |
| AC cable Optiona | EU/UK/US/AU/IT/CN/SA/IL/BR |
| DC line length/DC tips | Customizable |
| Product Size | 169.7*65.2*38.6 |
| Product Color | Black |







