35W USB C Super Fast Wall Charger Block for iPad Pro 13/12.9/11 inch 2025/2024/2022/2021/2020, Air 6/5th, Mini 7/6, i Pad 11/10th Generation
Compatible with iPad Pro 13/12.9/11 inch 6th/5th/4th/3rd, iPad Air 13/11 inch M3 M2 Air 6th/5th, iPad Mini A17 Pro 2025 7th/6th, iPad 11th A16 2025 10th Generation, iPhone 16/16 Plus/16 Pro/16 Pro Max/15/15 Plus/15 Pro/15 Pro Max, Samsung, Pixel LG, Moto, Tablet, Laptop, Android Phone, and more USB-C devices
Basic parameters
| Product Series | PD 35W USB-C Power Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | 5V/3A,9V/3A,12V/2.92A,15V/2.33A,20V/1.75A |
| Static loss | ≤0.1W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥85.48% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| socket standard | CN/EU/US/UK/KR/BR/AR/AU |
| Connector Type | AC Input 2 Plug |
| DC Output Type-C,Lightning | |
| Product Size | 44*44*27.6mm |
| Product Color | White/Black |










