Universal vekselstrømsadapter, 12 V, 2 A strømforsyningsoplader, 24 W, AC 100 V til DC 12 V, 2000 mA, 1500 mA, 1000 mA, 500 mA strømdriver, 11 forskellige DC-stikspidser, 12 volt konverter, inverter, transformator, vekselstrøm-/jævnstrømsadapter (DC 12 V ~ 2 A)
Kompatible enheder:
LED-strimlelys, WiFi-router, ADSL-modem, Bluetooth-højttaler, GPS, webkamera, digitale klaver-tastaturer, netværksswitches, CCTV-overvågningskameraer mv.
Grundlæggende parametre
| Produktserie | Vægkontakt-strømforsyningsadapter |
| Indgangsspænding/Indgangsfrekvens | 100-240V 50-60Hz |
| Udgangsspænding/Udgangsstrøm | 12V/2A |
| Stille tab | ≤0,1 W |
| Udsving i output | ≤ 200 mv |
| Udskriftseffektivitet | ≥87.5% |
| Beskyttelse | Overbelastningsbeskyttelse/Overstrømsbeskyttelse |
| Kortslutningsbeskyttelse/Temperaturbeskyttelse |
Andre parametre
| AC-stik | Ikke fjernbar |
| AC-kabel, valgfrit | EU/USA/Kina/Argentina/Australien/Brasil-stik |
| DC-ledningslængde/DC-tips | Tilpasningsbar |
| Produktstørrelse | 65 × 44,5 × 31 mm |
| Produktfarve | Sort/Hvid |




