Features USB-C port (up to 25W) and USB-A port (up to 18W). Safely charges two devices simultaneously , eliminating the need for multiple chargers
Basic parameters
| Product Series | PD 25W USB-C + USB-A Power Adapter |
| Input voltage/Input frequency | 100-240V 50-60Hz |
| Output voltage/Output current | (USB-C) 5V/3A,9V/2.77A,12V/2.08A (USB-A) 5V/3A,9V/2A,12V/1.5A (USB-A + USB-C) 5V/3A |
| Static loss | ≤0.11W |
| Output ripple | ≤200mV |
| Output efficiency | ≥86.3% |
| Protection | Over voltage protection/Over current protection |
| Short circuit protection/Temperature protection |
Other Parameters
| socket standard | CN/EU/US/KR/BR/AR/AU |
| Connector Type | AC Input 2 Plug |
| DC Output USB-C,USB-A | |
| Product Size | 44*27.6*44mm |
| Product Color | White/Black |









